Інструкції та поради для власників тварин

Наш фонд разом з Ксения Березная та Nova Ukraine Nova Ukraine підготували важливі поради для власників великих та маленьких притулків, щодо дій на випадок виникнення будь-якої надзвичайної ситуації, зокрема радіаційної аварії.

Важливі поради для власників великих та маленьких притулків

Сподіваємось, що вони вам ніколи не знадобляться, але зайвим не буде.

Наголошуємо: ми не прогнозуємо наслідки можливої аварії, довжину потенційної зони ураження або інші ризики, ми закликаємо вас підготуватися на всяк випадок.

Рекомендації по підготовці

Що потрібно мати під рукою на всяк випадок:

  1. Запас бутильованої води – для себе і ваших тварин.
  2. Запас консервованого корму, або сховайте в приміщення сухий корм, в максимально у безпеченому місці, куди повітря потрапляє найменше.
  3. Запас одноразових пелюшок, щоб тварини ходили в туалет без зовнішнього вигулу.
  4. Рукавички та маски для людей.

За можливості:

  1. Підготувати приміщення, куди можна перемістити собак з мінімальним потраплянням повітря ззовні.
  2. Налаштувати внутрішню вентиляцію.
  3. Тимчасово превентивно евакуюватися у випадках, якщо ваш притулок знаходиться в зоні до 20 км від ЗАЕС вниз за течією Дніпра.

У випадку аварії:

  • Не виходити з приміщення, годувати тварин виключно в приміщенні – до додаткового повідомлення офіційних джерел.

Дезактивація тварин:

  • Дезактивація тварин відбувається шляхом ретельного промивання водою з шампунем без додаткових заходів з обробки – в спеціальних засобах захисту для тих, хто миє. Маска, рукавички, одноразова шапочка.
  • ЙОД приймати не потрібно – ні тваринам, ні людям.

Будь ласка, поділіться цим дописом, щоб якомога більше людей мали змогу ознайомитись!

Базові правила поводження на випадок виникнення надзвичайної ситуації

Кожній людині слід знати базові правила поводження на випадок виникнення будь-якої надзвичайної ситуації, зокрема радіаційної аварії. Важливо заздалегідь підготуватись і подбати про себе та своїх улюбленців. Тому наш фонд разом з Ксения Березная та Nova Ukraine зібрали для вас важливі поради, які, сподіваємось, вам не знадобляться, але точно не будуть зайвими.

ІНСТРУКЦІЯ ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ ПІД ЧАС РАДІАЦІЙНИХ КАТАСТРОФ

(міжнародний протокол дій)

1. Підготовчі дії

  • Розробіть план, який включає маршрути евакуації, безпечні місця (укриття, приміщення), транспортні засоби (якщо є така можливість).
  • Зберіть набір для невідкладної допомоги, який містить необхідні речі для тварин: їжа в герметичній тарі (корм в не відкритих пластикових пакетах, консервні банки), вода у пляшках, ліки, ідентифікаційні бирки, повідки, переноски.

2. Реагування на радіаційну тривогу

Дотримуйтесь інструкцій і вказівок, наданих місцевими органами влади та агентствами з управління надзвичайними ситуаціями щодо евакуації, укриття на місці або інших захисних заходів. Встановіть зв’язок з ветеринарними організаціями.

  • Йдіть до укриття (приміщення)
  • Залишайтесь у приміщенні.
  • Встановіть зв’язок.
  • Якщо є можливість заберіть з собою тварину до безпечного місця (укриття, приміщення). Рекомендовано кімната без вікон(внутрішня кімната) або підвал. Закрийте усі щілини, вікна, вентиляційні виходи вологою тканиною та скотчем. Вимкніть кондиціонери та обігрівачі.
  • Залишайтесь з домашніми улюбленцями в приміщені не менше ніж на 24 години.
  • Встановіть зв’язок для отримання наступних інструкцій (мобільний зв’язок, інтернет, радіо).

3. Евакуація

  • Тварини повинні бути підготовлені до транспортування завчасно. Якщо тварин неможливо евакуювати, виділіть безпечну зону всередині приміщення і зведіть до мінімуму вплив зовнішніх джерел радіації на тварин.

4. Уникайте годування тварин зараженою їжею або джерелами води, які можуть опинитися під радіаційним впливом.

  • Тримайте тварин подалі від потенційно забруднених територій
  • Не допускайте контакту з радіоактивними матеріалами

5. Заходи дезактивації та індивідуального захисту

  • У разі контакту тварин з радіоактивними матеріалами або знаходження в забрудненій зоні, обмежте їх пересування, щоб запобігти поширенню забруднення.
  • Використовуйте засоби індивідуального захисту (рукавички, маски, захисний одяг) під час роботи з тваринами, які можуть бути заражені.
  • Ретельно вимийте домашню тварину шампунем або водою з милом і повністю сполосніть. Одягніть водозахисні рукавички, маску або інший матеріал(вологу тканину). Під час миття закривайте порізи (як ваші, так і ваших домашніх тварин), щоб радіоактивний матеріал не потрапив у рану. Вимийте руки та обличчя після миття вихованця.
  • Перед годуванням домашнього улюбленця протріть контейнери з кормом вологою ганчіркою або чистим рушником, перш ніж відкрити. Також витріть миски, посуд і килимки. Помістіть використану тканину або рушник у поліетиленовий пакет або інший контейнер, який закривається і помістіть у недоступне місце, подалі від інших людей і домашніх тварин.
  • Зробіть імпровізуючий туалет для домашньої тварини. Покладіть газети або інший абсорбуючий матеріал у зону вашої тварини. Не торкайтеся забрудненого матеріалу голими руками. Помістіть матеріал до контейнера, та зберігайте в недоступному місці.
  • Спостерігайте за тваринами на наявність ознак променевої хвороби, виснаження або аномальних симптомів. У разі виявлення негайно зверніться до ветеринарних служб.

Будь ласка, поділіться цим дописом, щоб якомога більше людей мали змогу ознайомитись!

Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *