Місця сили - це місця, де люди історично відновлювали своє ментальне здоров'я. Але можна ставитися до них і простіше, без нальоту езотерики. У цій статті – 5 улюблених місць, де вам точно буде добре.

Ми обрали ті, які знаходяться не далі, ніж в 150 км від Києва. Сподіваємося, ви зможете скористатися цим списком після карантину. А якщо вирішите поїхати зараз, дотримуйтесь, будь ласка, всіх заходів безпеки і не беріть з собою нікого, крім членів вашого карантинного оточення.

Місце 1. Урочище Кип'яче.

Житомирська область, 146 км від Києва по Варшавському шосе. Час в дорозі – 2 години.

Фото: Олег Кирієнко. Жіночий монастир Урочища Кип'яче.

Тут розташовані 2 монастирі: чоловічий і жіночий, в 5 км один від одного. Можна відчути з'єднання інь і янь, але не тільки: в цих місцях мальовнича природа, чисте повітря, незвичайні емоції. Чоловічий монастир набагато старший за жіночий, але кожен з них по-своєму цікавий.

У чоловічому - величезна крижана купіль, куди може зануритися кожен охочий. У сам монастир потрапити можна тільки з дозволу настоятеля.

У жіночому - 4 га прекрасної паркової зони на березі річки Ірша. Своє господарство - корови, кури, кози, коні і страуси. У місцевому монастирському магазинчику можна купити власну продукцію монастиря: дуже смачну молочку, свіжий хліб, мило і навіть косметику.

Ми навмисно не робимо акцент на паломницькому призначенні Урочища - мету приїзду кожен обирає для себе сам.

У 70 км від Урочища - замок Радомишль, прекрасний відреставрований замок з готелем, музеями, рестораном і ландшафтним парком і, якщо заїхати туди по дорозі, може вийти справжня подорож! 🙂

Де поїсти? – Найкраще взяти їжу з собою або попросити обіду в жіночому монастирі. Настоятельниці дуже гостинні і з радістю нагодують вас.

Місце 2. Озеро Ріца, с. Халеп'я, Обухівський район.

50 км від Києва, час у дорозі - 40 хвилин

Фото: взято с сайта zeft.in.ua

Неймовірно мальовниче озеро в урочищі Калинове між селами Витачів і Халеп'я. Озеро "проточне", вода в ньому не застоюється, а оновлюється.

Дивовижне місце в лісі, в епіцентрі "колиски трипільської культури", де кожен квадратний метр землі і повітря - місце сили.

Ви відчуєте це, як тільки поринете в атмосферу цієї місцини.

Неподалік є й інші сильні місця: гора Красуха і знаменита капличка в селі Витачів, куди обов'язково варто заїхати, щоб помилуватися видами на розливи Дніпра. Окремого візиту варта Дівоч-Гора в Трипіллі - головному сакральному старослов'янському святилищі Середнього Подніпров'я, 186 метрів над рівнем моря і 55 метрів - над рівнем Дніпра.

Влітку тут завжди прохолодно і майже завжди - малолюдно, навіть у високий сезон.

Інфраструктури немає ніякої, найближчі магазинчики - в селі Халеп'я, кафе - у Трипіллі.

Але є готель! Арт-готель "Чорний куб", де, крім сучасного комплексу зі світлими чистими номерами, є котеджі на березі Канівського водосховища.

Місце 3. Медвин, гора Тотоха.

144 км від Києва, час в дорозі - 2 години 15 хвилин.

Фото: Андрей Горб. Тотоха.

Гора Тотоха вважається енергетичним центром України, за силою впливу можна порівняти з Тибетом. Сюди дійсно приїжджають за зціленням і внутрішнім апгрейдом. Якщо спробувати абстрагуватися від будь-яких передісторій і приїхати сюди, то абсолютно точно можна відчути величезне полегшення і приплив сил на горі. Спочатку дуже хочеться спати, тому можна взяти пледик і полежати трішки 🙂 Іноді, на вихідних, тут продають відмінний місцевий мед і соти, а біля підніжжя - місцева "чарівниця" на ім'я Лада продає смачну каву з кордамоном, чай, сир, яблука і печиво - все своє.

Сюди має сенс їхати на вихідні або хоча б на весь день, зупинитися є де. Якщо їдете на вихідні, можна встигнути побачити ще багато всього цікавого і навіть скупатися в місцевому озері.

Де жити: садиба "ГоспОда" в Медвині. Там і нагодують, і познайомлять дітей з різноманітним сільським тваринним світом, і нададуть гарні кімнати для життя (відпочинку).

Місце 4. Озеро Бучак, село Бучак, Канівщина.

140 км від Києва, час в дорозі - 2 години.

Фото: Олег Кириенко. Озеро Бучак.

Приголомшливої ​​краси бірюзове озеро впадає в Дніпро - це одне з українських чудес світу. Знаходиться в мальовничому лісі, в оточенні Канева і його чудес. Їхати варто не тільки щоб насититися його силою, але й дізнатися більше про свою країну - недалеко могила Шевченка, Канівське водосховище з його островами і таємницями і навіть "стоянка мисливців за мамонтами" - село, де знайшли останки мамонта. Де жити - або в наметі, або в готелі "Княжа Гора" в Каневі.

Дуже рекомендуємо готель - на території стільки цікавого, що вистачить на окрему подорож. А вечорами горить ватра прямо на березі.

Місце 5. Каньйон Високий Камінь, Житомирська область.

Від Києва - 100 км, час в дорозі - 1,5 години.

Фото: Олег Кириенко. Каньон.

Новогородецький каньйон «Високий камінь» що на Житомирщині – це бірюзова чистісінька вода, гранітні скелі кар'єру, сосни, ліс і повітря. Це безумовно місце сили і оновлення, і не дивно - сидячи на камені на краю каньйону і дивлячись на красу цього світу, складно відчувати себе слабким 🙂

Їхати сюди треба з сім'єю і друзями, на пікнік або риболовлю. Купатися можна, риба є.

Найближчий сільський магазинчик - в декількох км. І буквально в 5 хвилинах їзди - лісовий монастир (є покажчики).

Де жити, якщо не в наметах? У готелі "Царьов Хутір" (95-й км траси М06). який розташований за 500 м від траси, або ж в " Царівці" (прямо на трасі).