Про проект

Кожен замок – це потенційний «територіальний магніт», здатний суттєво вплинути на розвиток регіону

В Україні близько 5000 фортифікаційних об’єктів, офіційно — державних, фактично — нічиїх. Вони охороняли наше минуле і були вартовими земель — тепер винесені за межі існування.

Ми обрали 12 замків з різних куточків країни для того, щоб з ними розпочати вирішувати загальну проблему. Не тільки для того, щоб підняти на поверхню всі ці пласти історії, о ні.

Для того, щоб надати можливість кожному регіону розвиватись саме з цього боку – відновлюючи своє коріння, залучаючи трафік внутрішнього туризму. Така мета.

Проект «12 вартових» — це бажання зупинити час руйнування.

Це проект, сповнений рішучості змінити територію байдужості та допомогти — тим, хто уже допомагає — людям, які одного дня уже змінили світ — маленькими кроками почали охороняти історичні пам’ятки. Справжні вартові, які наодинці почали робити те, що просто залежить від них: прибирати, доглядати, ладнати — підтримувати замки і палаци.

Проект «12 вартових» — це наша мета долучитися і допомогти їм. І ми будемо це робити доступними і продуманими етапами.

Зйомки, записи, збір історій і фото. Ми зберемо докупи все, що знайдемо, і покажемо світу маленькі історії про силу і великі справи — про століття і життя, про ненависть і воскресіння з руїн, про кохання і відчай — про звичайні роки людського існування. Про Україну і історію. Про людей. Про те, що належить нації. Про те, що #самотністьруйнує, але кожна окрема людина зможе цмінити це.

Замок в оренду, як вихід за територію байдужості. Ми знайдемо і покажемо приклади успішних колаборацій — які функціонують, як бізнес, проведемо всеукраїнський конкурс на кращу ідею концесії серед молоді, зробимо все, щоб популяризувати це явище і донести — українські замки і палаци можуть не просто вижити, вони можуть стати успішними, а тому просто — #оберисвійзамок.

Соціальний туризм — те, що може зробити кожен. Просто приїхати, просто зібрати сміття, просто замінити розбите скло. Це просто — і ми хочемо, щоб це стало новою модою. Модою на маленькі кроки і вартових. Тому що #самтивартовий.

Сувенірна продукція або як замок може заробити собі на буття — ми будемо продавати все, що створимо завдяки замкам. Сувенірна продукція, потрібні речі — все найвищої якості і цінності, а зібрані гроші повернуться їм — замкам і палацам, де все це було винайдено.

Фонд, як загальний вартовий, — спонсори, партнери, друзі — всі ті, хто може і хоче допомогти, зможуть це зробити прозоро — через нашу власну організацію, яка буде допомагати замкам і палацам адресно — маленькими кроками, конкретними діями. #вартуєморазом

Скажи мені, що ти хочеш, — конкретна допомога і відповіді на конкретні питання. Підтримка починаючих концесіонерів — вони з’являться безсумнівно, ми допоможемо їм.

Фільм — про замки, зйомки, вартових і те, що життя продовжується, коли ти сам про нього дбаєш. Прем’єра.

І продовження.

Тому що замки і палаци — це історія, яка назавжди.

Ми - країна дивовижних замків!

Так давайте відкривати їх усьому світові!

Формально — чужі, офіційно — державні
Наречені історичними пам’ятками, без шансів на відновлення. Це споруди, що оберігаються простими людьми. Тими, хто мав честь народитися у тій частині географії.
Підписатись на новини